Resim Bulunamadı

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modelleri Yakışır?

15 Haziran 2015
 • Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modelleri Yakışır?

  Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modelleri Yakışır? diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizin için en uygun olan saç modellerinden bahsedeceğiz. Yüz hatlarınızı istediğiniz gibi hayalinizdeki gibi göstermek doğru saç kesimleri ve modelleri ile mümkün. Birkaç küçük ipucuna uyarsanız yüzünüze en uygun modeli bulabilirsiniz. Burada önemli olan yüzünüzü,kendinizi tanımanız.

  Yuvarlak Yüzlere Uygun Saç Kesimleri Nelerdir?

  Eğer uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız uzun katlı saç kesimlerini tercih etmelisiniz. Katlar sayesinde yüzünüz daha ince ve uzun görünecektir. Özellikle çene hizasında katlar uygun olacaktır.

  Tercihiniz kısa saçlardan yana ise Pixie saç kesimi sizin için idealdir. Tabi çok kısa olmamasına özen gösterin.

  Yuvarlak Yüze Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

  Kabarık ve hacimli saç modelleri Yuvarlak Yüzlere Yakışan Saç Modelleri arasındadır. Saçınıza yükseklik kazandıran bu modeller yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Saçınızı ön plana çıkaracak bu modelleri mutlaka deneyip görmenizi öneririz.

  Dalgalı saç modeli uygulamak istiyorsanız daha sönük ve dağınık doğal görünümlü dalgaları tercih etmelisiniz. Çok düzgün ve lüle şeklinde olan dalgalar yüzünüzü daha da yuvarlak gösterir.

  Saçlarınızı asla ortadan ayırmayın. Yana ayrılmış saçlar yüzünüze yeni bir açı katarak yuvarlaklığı dengeleyecektir.

  Yuvarlak Yüze Kâkül Yakışır mı?

  Kâkül kullanmayı deneyebilirsiniz. Ama yüzünüze uyacak modelleri tercih etmelisiniz. Dümdüz kesilmiş kâküllerden uzak durmalısınız bunlar yüzünüzü daha kısa ve basık gösterir. Yandan kâküller sizin için daha uygundur yüzünüzü daha uzun gösterir. Ama düz kâkül kullanmak istiyosanız da daha ince yapılı keskin hatları olmayan kâküller kullanmalısınız.

  Yuvarlak Yüzlere Yakışan Saç Modelleri hakkında ipuçlarını göz önünde bulundurursanız hayalinizdeki görünüme kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.