Resim Bulunamadı

Yeni Duvak Modelleri

21 Ekim 2015
 • Yeni Duvak Modelleri

  Bu yazımızda gelinliğin tamamlayıcısı  Yeni Duvak Modelleri ve duvakları hep birlikte inceliyoruz! Duvaklarda da tıpkı gelinlik modellerinde olduğu gibi bir sürü çeşit karşınıza çıkacak haliyle karar vermekte zorlaşacak. Klasik modeller olduğu gibi daha farklı modellere de yer vereceğiz. Seçim size kalmış.

  Yeni Duvak Modelleri Nelerdir?

  Yüzü örten duvak modelleri klasikleşmiş modellerin en başındadır. Kısa olan ön kısmıyla yüzünüzü örtmektedir. Bu duvağı kullananlarda karı koca ilan edildikten sonra damadın duvağı açarak gelini öpmesi gelinliklerden biridir. Genellikle topuz şeklindeki saçlarla bu duvak uygun olmaktadır.

  Çift kat tül şeklinde olan duvak farklı modeller arasındadır. Gelinliğiniz çok hareketliyse özellikle üst bedeninde taş ya da işleme gibi detaylar fazlaysa bunu sadeleştirmek ve vurguyu gelinliğe seçmek için bu duvaklar kullanılır.

  Hangi Duvak Modellerini Almalıyım?

  Upuzun yeri süpüren kenarları dantel işlemeli duvaklar da güzel bir seçenektir. Çok kabarık olmayan daha sade gelinliklerle hoş durmaktadır.

  Marjinal bir seçim yapmak isteyenler kuş kafesi duvaklara mutlaka göz atsınlar. Retro modeller olan bu duvaklar sizi geçmişe götürüyor adeta. Romantik modeller olduğunu da söylemeliyim.
  Öncelikle gelinliğinizin tarzına uygun bir seçim yapmalısınız. Gelinliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız kısa ya da orta boy sade duvaklar tercih edin. Aynı şekilde gelinlik çok gösterişli ise sadeleşme amaçlı kısa duvakları kullanmalısınız.

  Duvak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Uzun duvakların kullanımı zordur. Takılma ya da üzerine basılması gibi riskleri vardır. Bunu göz önünde bulundurarak seçim yapın. Ayrıca boyunuz kısa ise uzun duvaklar tercih etmeyin sizi daha kısa gösterecektir.

  Kabarık gelinliğiniz varsa duvağı topuzunuzun altına tutturarak kullanın.
  Tesettür duvak modellerinde saçlar görünmediği için dikkati duvağa yoğunlaştırmanızda sıkıntı yoktur. Taşlı, ışıltılı duvaklar kullanabilirsiniz. Ayrıca kabarık duvaklarda güzel seçimlerden biridir.

  Yeni Duvak Modelleri ve daha fazlasını detaylı olarak galerimizde bulabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.