Resim Bulunamadı

Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

 • Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

  Tesettürlü gelin başı modelleri, kapalı gelinlik tasarımlarının en önemli ayrıntıların başında gelir. Bu tasarım kapalı gelinlik modellerinde ince detaydır. Muhafazakâr hayat tarzını benimseyen genç kızlar, en mutlu oldukları gün olan düğünlerinde de oldukça şık olmak ister. Bunun için gelinlikçiler dolaşılır, kendilerine en çok yakışan gelinlikler beğenilir. Ancak saç konusu da özen ister. Modern tarzdaki genç kızlar saçlarına farklı şekiller verdirerek o günün en şık bayanı olabilir. Tesettürlü geç kızlar içinse gelin başı tasarımında en önemli ayrıntı eşarp bağlama ve süslemesidir. Birbirinden şık süslemelerle hazırlanan eşarplar, zarif gelinliklerle hayat bulur. Taşlı, incili ya da sade gelin başı modellerinin arasında seçim yapan gelin adayları, düğüne katılan diğer kadınlar arasında rahatlıkla fark edilebilir.

  Eşarbın Kalitesi Önemli

  Kapalı gelinliklerle birlikte kullanılabilecek olan gelin başında kullanılacak eşarpların kalitesi de son derece önemlidir. Genellikle ipek olarak tasarlanan bu ürünler, ağırlıklı olarak beyaz renkli olarak hazırlansa da farklı renklerdeki modeller de günümüzde kullanılmaktadır. Bu eşarplar genellikle sade olarak tasarlansa da, gelin başı yapımı sırasında değişik süslemeler eklenerek son derece zarif ve gösterişli bir hale gelebilir. Yapılacak makyaj da hem gelinliğe, hem de benimsenen hayat tarzına uygun olmalıdır. Abartıya kaçmadan yapılacak bir makyajlar birlikte tesettürlü gelin başı modelleri çok da göze çarpacaktır. Gelinliği modeline ve rengine farklı renkte çiçekler kullanılan eşarplarda boncuk ya da taş işlemeler de kullanılabilmektedir.

  Duvak ve Türban Bir Arada

  Gelin başı modellerinde duvakla türbanın birlikte kullanıldığı tasarımlar da bulunmaktadır. Bu tür gelin başı modellerinde duvaklar daha gösterişli olurken türban biraz daha sade olarak kullanılmaktadır. Özellikle duvaklarda danteller göze çarpmaktadır. Duvak ve türban tasarımlarında ikisi de ayrı ayrı kullanılabilmektedir. Bunun yanında duvaklar eşarbın çok daha iyi kullanılabilmesini sağlamaktadır. Gelinlikle birlikte bir bütün halinde tasarlanan tesettürlü gelin başı modelleri, uzun gelinlikler, prenses gelinlikler, bolerolu gelinlikler dahil olmak üzere tüm gelinlik tasarımları ile kullanılabilmektedir.

  Doğu Kültürü Ağırlığı

  Son yıllarda muhafazakar genç kızların tercih ettiği gelin başı tasarımlarında özellikle doğu kültüründe kullanılan şal görünümlü kapalı gelinlikler tercih edilmektedir. Bu gelinlik tasarımlarında işlemeler kullanılmaktadır. Değişik motiflerle süslenen gelinlik modellerine talep oldukça fazladır. Gelin başı modellerinde en yeni trend ise türban çevresinde kullanılan gümüş renkli zırh örgülerdir. Ancak bu örgüler de gelinlikle uyum içinde olmalıdır. Aksi takdirde şık en şık gelin olacağım derken farklı bir görüntüye sahip olma olasılığı çok yüksektir. Günümüz tesettürlü gelin başı modelleri arasında özel tasarımlar da uygulanmaktadır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.