Resim Bulunamadı

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

22 Haziran 2015
 • Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Bu yazımızda etkileyici Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır kısaca bahsedeceğiz. Siyah göz makyajı gizemli ve buğulu görünümleriyle gözlerinize derin bir anlam katmaktadır. Bu makyaj gözlerinizi ve bakışlarınızı daha etkileyici hale getirir. Gözleri ön plana çıkaran bu makyaj kuşkusuz kadınların en sevdiği makyajlar arasındadır. Bakışlarınızla büyülemek ve bir etki bırakmak istiyorsanız mutlaka bu makyajı deneyin.

  Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Göz makyajımıza başlarken öncelikle kalemle gözümüzü bir çerçeve içine almamız gerekmektedir. Alt kirpik diplerinize ve göz kapağınızı kalemle ince bir şekilde çizin. Sıra geldi far uygulamasına. Far olarak koyu renkler kullanacağız. Siyak, koyu lacivert, koyu gri gibi siyaha kaçan renkleri tercih edin.  Farı hafif dokunuşlarla göz kapağınıza uygulayın. Düzgün bir şekilde dağıtmaya özen gösterin. Eyeliner uygularsanız daha gösterişli olacaktır. Gelelim kirpiklere. Siyah maskara ile hacimli kirpikler elde ederek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

  Siyah Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Farınızın ve eyeliner uygulamasının daha kalıcı olması için far bazı kullanmanızı öneririz. Baz makyajınız için hem bir zemin hazırlar hem de kalıcılığı artırır. Farı uygulamadan önce fırçaya hafiçe üfleyerek fazlalıkları giderebilirsiniz bu da dağılmaları önleyecektir.

  Siyah göz makyajı başlı başlına iddialı olduğundan kalan makyajınızı sade tutmalısınız.Ten makyajınızda sadelik için mat bir fondöten kullanın. Üzerinden mat ya da transparan pudrayla geçin. Dudaklar içinde çok koyu renkler tercih etmeyin. Nude tonlarda rujları kullanın. Ya da nemlendirici özellikte rujlar kullanabilirsiniz. Allık doğal tonları tercih edin.

  Siyah Göz Makyajı nı Ne Zaman Tercih Etmeliyim?

  Siyah Göz Makyajı iddialı ve gösterişlidir. Çok dikkat çeken bir makyaj stilidir. Koyu renk makyaj olduğu için gündüz kullanmanızı çok önermiyoruz. Gece makyajında ise mükemmel bir seçim olacak ve gözleri üzerinize toplayacaktır. Özellikle özel günlerde ve davetlerde sizi star yapacak bir makyaj stilidir.

  Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır püf noktalarından bahsettik. Şimdi örneklere göz atalım.

   

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.