Resim Bulunamadı

Saten Elbise Modelleri

12 Ekim 2013
 • Saten Elbise Modelleri

  Saten elbise modelleri çok uzun yıllardır bayanların gardrobundan eksik olmayan saten, parlak ve yumuşacık bir kumaştır ve dokunduğunuzda ruhunuz okşanır. Saten kumaşlar abiye kıyafetlerde kullanılmaktadır ve gündelik kıyafetlerde sateni çok az görürüz. Özel anlarda giyilen abiye kıyafet seçiminiz tarzınızı yansıtır. Bu gecelerin önemi şık ve zarif görünme arzusuyla perçinlenir. Saten elbise, hemen her bayan tarafından tercih edilmektedir.

   

  Kimlere Yakışır?

   

  Saten bir elbise içerisinde şık olmayı kim istemez ki? Şıklık yarışı bir tutkudur bayanlarda ve her bayan daha güzel görünebilmek için birbiriyle yarışır. Saten kumaştan yapılan elbiseler, her yaştan bayanın giydiği elbiselerdir. Fakat belli bir yaşın üzerindeki bayanlarda daha şık durmaktadır. Elbiseler bayanların tutkusudur ve eğer konu abiye bir elbise ise, bu tutku katlanarak artar ve şık olunmaya çalışılır. Özel gecelere saten bir kıyafetle katılabilirsiniz ve saten, kumaşı itibarıyle her kilodan bayanın üzerinde ayırt edilmeksizin güzel duracaktır. Saten elbise genç yaştaki kızların pek fazla kullanmadığı bir giysidir.

   

  Saten Elbise Modelleri Nelerdir?

  Gün geçtikçe gelişen moda sektöründe ardı ardına açılan firmalar birbirleriyle koleksiyon yarışına girmektedirler. Durum böyle olunca kazançlı olan bayanlarımız oluyor. Çünkü istenilen her model ve renkteki elbiseyi bulabilme imkanı doğuyor. Saten elbise şık bir kumaştır ve gecelerde giyilmesi gerekir. Ancak günlük yaşamında da bakımlı görünmeyi seven bayanlar tarafından gündüz de giyilmektedir. Gelişen moda sektörü her sezonda karşımıza yeni bir trend ile çıkıyor. Bu elbiselerden biri de,  boyundan bağlı elbiselerdir. Boyundan bağlı elbiseler ise sırt dekoltesiyle bütünleşmiş. Elbiseler uzunlu kısalı olarak zevkinize sunuluyor. Ne tarz bir yerde giyecekseniz, zevkinize göre kararı siz vereceksiniz. Askılılar, düşük kollular, kolsuzlar, uzun kollular ve tek omuzlular. Model çeşidi oldukça geniş bir yelpazede sizlere sunulmuş.

   

  Saten Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Önemli olan alacağınız kıyafetin üzerinize yakışmasıdır ve bunun için de, vücut ölçülerinizi iyi tanımanız gerekiyor. Eğer üzerinize yapışan dar bir model giymek istiyorsanız, zayıf olmalısınız. Ama çok zayıfsanız ve kemikleriniz çıkıyorsa üzerinize yapışan ve açık kıyafetleri giymemeniz gerekir. Fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz, vücudunuzun fazlalıklarını kapayacak elbiseler size göre olacaktır. Her bayan giydiği kıyafetin mankenler kadar üzerine yakışmasını ister ve şişman bayanlar da şık olabilir. Göğüslerinize güveniyorsanız dekoltesi açık olan saten elbise üzerinde durun. İnce ve uzun bacak yapısına sahip olanlar ise derin yırtmaçlar kullanabilir ve mini elbiseleri seçebilir. Tabi ki istediğiniz modeli seçme özgürlüğüne sahipsiniz, fakat gittiğiniz bir davette rüküş görünmeyi siz de istemezsiniz. Saten elbise modelleri, her zevke hitap ediyor ve dilediğiniz rengini ve modelini bulabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.