Resim Bulunamadı

Şal Nasıl Bağlanır?

 • Şal Nasıl Bağlanır?

  Şal nasıl bağlanır? Konusunu merak eden bayanlar için bu makaleyi yazmaya kadar verdik. Eşarp ve şalda öncü markaların 2013’de çıkarmış olduğu ürünlere bakıldığında en fazla tutulan modellerin şal modelleri olduğu görülmektedir. Hem yaz hem de kış sezonunda büyün bayanları etkisi altına almış olan şallar, en fazla tercih edilen eşarp türü olarak dikkatleri üzerinden çekmektedir. Kullanımları kare eşarplara bakıldığında daha kolay ve rahat olan eşarplar bu yüzden daha avantajlı konuma gelmektedir.  Giyimde yaşanmakta olan değişiklikler ve modanın değişmesi ile birlikte eşarpların örtülme şekli de değişti. Bu nedenle bu sene firmaların ürettiği eşarp modellerinde en fazla öne çıkan modeller şallardan yana oldu. Desenleri ve kumaşlarına bakıldığında şallar tüm bayanların görünüşlerine ayrı bir hava katmaktadır.

   

  Şal bağlama teknikleri ve stilleri neler?

  Şal, eşarptan geçiş yapan bayanların gözünde her zaman bir ön yargıya sebep olmuştur. Şal nasıl bağlanır sorusunun cevabını bilmeyen bayanlar bu ön yargıya değişmektedirler. Öncelikle şal bağlamak bayanları olduklarından daha genç ve daha modern gösterecektir. Yüz şeklinin nasıl olduğu şal konusunda hiç önemli değildir. Bu nedenle tüm bayanlar şalı gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

   

  Şal bağlarken dikkat etmeniz gerekenler neler??

  Şalları nasıl bağlandığınız, altında kullanacağınız boneleri ne kadar düzgün bağladığınızla doğru orantılıdır. Aslında işin sırrı saçınıza nasıl bir topuz yaptığınız ve topuzu yaptığınızda ne denli önem verdiğinize de doğru orantılı olarak bağlıdır. Saçın üzerine yerleştirilen bone, şalların önünü yaparken sizi zorlayacaktır. Saçlarımızı aşağıdan veya ortalardan değil biraz daha yukarıdan toplamanız şalınızın düzgün durmasını ve arka tarafının da düzgün olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında yukarıdan topladığınız saçınıza bir saç lastiği takarsanız yine şalınızın düzgün durması adına önemli bir adım atmış olursunuz. Geniş boneler tercih ederseniz kulağınızdan taşmamasına dikkat edin. Ayrıca şalınıza uygun bir bone takarsanız boneyi taktığınız çok belli olmaz. Geniş boneler saçınızın her yerini düzgünce toplayacağı için daha fazla rahat edeceğinizi söylemek mümkündür. Dikdörtgen şalınızın öne gelecek kısmını beş cm kadar içeri katlayarak bir yanı uzun diğer yanını daha kısa tutarak başınıza alınız. Önünüze gelen kısmı biraz sivrilterek iğneyle tutturun. Yan kısımlarını iğne ile (bonenizi de dâhil ederek) derinden iğneleyin..

  Siz de şal kullanmaya niyetlendiyseniz yukarıdaki yazılanlara dikkat ederek Şal nasıl bağlanır? Sorusunun doğru cevaplarına ulaşmış olursunuz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En yeni eşarp modelleri
  En yeni eşarp modelleri
  2016 Pierre Cardin Eşarpları
  2016 Pierre Cardin Eşarpları
  2016 Armine Eşarp Modelleri
  2016 Armine Eşarp Modelleri
  2016 Eşarp Modelleri
  2016 Eşarp Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.