Resim Bulunamadı

Ombre Nasıl Yapılır?

24 Haziran 2015
 • Ombre Nasıl Yapılır?

  Yılın popüler saç modeli Ombre Nasıl Yapılır, nelere dikkat edilmelidir bir göz atmaya ne dersiniz? Bu yıl çoğu bayanın tercihi oldu. Doğru uygulamalar ile çok mükemmel görüneceği gibi yanlış tekniklerle yapıldığında çok yapay duruyor. Siz de bu trendi en güzel şekilde yapmak istiyorsanız en iyi ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Ombre Nedir?

  Ombre saçların uçlarına doğru gidildikçe rengin açıldığı bir boyama tekniğidir. Saç uçları güneşten açılmış gibi görünür. Burada önemli olan renk geçişlerini yumuşak biçimde yaparak saç tonunun kademeli olarak açılmasıdır. Sert geçişler ve çizgi şeklindeki görünümler hiç hoş durmamaktadır. Unutmayın ki tüm trendlerde doğala dönüş var bu yüzden doğal bir görünüm yakalamak daha iyi olacaktır.

  Ombre Nasıl Yapılır?

  Ombreyi evde yapmanız mümkün. Buna uygun olarak ombre boyası olarak satılan boyalardan temin edebilirsiniz. Boyanın içinden uygulama için özel aparatlar da çıkmaktadır. Ancak sizin için çok zorlu olabilir. Bazı kuaförler bile bu uygulamayı tam anlamıyla güzel yapamazken daha önce hiç denememiş olan sizlerin de denemesi zor olacaktır. Daha iyi sonuçlar almak için mutlaka güvendiğiniz bir kuaföre danışmanızı öneririm.

  Ombre Saç Modelleri Nelerdir?

  Ombre Saç Modelleri genellikle kahve tonlarında baz renginin uçlara doğru açılarak uçların sarıya yakın renge getirilmesi şeklinde yapılır. Burada önemli olan baz rengi yani saç diplerinizin rengi ile uçlar arasında aşırı bir ton farkı olmamasıdır. Bu kontrast bir görüntü oluşturur. Çok fazla ton farkı yapay ve sert görünür. Buna çok dikkat edilmelidir.

  Bunun dışında kızıl saçlara da ombre uygulanıyor. Kızıl baz rengi uçlara daha turuncumsu bakır renklerine doğru açılıyor. Cesaret gerektiren bir model olduğunu söylemeliyim ancak doğru şekilde yapıldığında tüm gözleri üzerine toplayan dikkat çekici bir model haline geliyor.

  Ombre Nasıl Yapılır, iyi bir ombre nasıl olmalıdır görsellerden fikir alabilirsiniz.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.