Resim Bulunamadı

Nude Makyaj Nedir?

21 Haziran 2015
 • Nude Makyaj Nedir?

  Günümüzde makyaj trendleri ve güzellik algısı hızla değişiyor, bugün Nude Makyaj Nedir, nasıl yapılır bu konudan bahsedeceğiz. Birkaç yıl öncesine kadar abartılı makyajlar moda idi. Simler, farlar, kırmızı ve ya pembe çarpıcı rujlar. Birkaç senedir modada ve güzellik sektöründe doğallık akımı ön plana çıktı. Doğallığın aslında daha güzel olduğu gerçeğine dönüldü. Bunun bir sonucu da Nude makyajlar oldu.

  Nude Makyaj Nedir?

  Artık makyajınızla bir sürü renk kullanmanıza abartmanıza gerek yok. Nude Makyaj ile doğallığınızın güzelliğine varacaksınız. Nude makyaj varla yok arası doğal görünümlü makyaj demektir. Herkes tarafından tercih edilen bu makyaj en büyük makyaj trendi olma adımında hızla ilerliyor. Bunu geçtiğimiz moda haftalarında podyumlarda da görebilmeniz mümkün.

  Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

  Gelelim bu makyajın nasıl yapılacağına. Ten makyajından başlayalım. Makyaj doğal görünümlü olacağı için ten ürünleriniz kalın yapıda olmamalı tabi ki. Ben BB krem kullanmayı tercih ediyorum. Hem kapatıcılığı olan ürünler hem de kremsi yapısıyla yüzünüzde tabaka oluşturmuyor. Ama kapatmanız gereken lekeler vs. varsa yeterli gelmeyebilir. Bu durumda fondöten kullanmalısınız. Ama yapısının ince olmasına dikkat edin. Bu makyajı sabitlemek için pudra kullanın. Ama renk vermeyecek bir pudra olmalı, transparan pudralar bunun için idealdir.

  Allık olarak ise cilt tonunuza uygun bir allık seçin. Abartılı olmasın. Hafif ışıltıları olabilir. Çok kalın bir tabaka halinde sürmeyip, hafif kızarmışsınız şeklinde bir imaj verecek gibi sürmeye özen gösterin.

  Gelelim göz makyajına. Göz makyajında hafif bir far kullanabilirsiniz. Aydınlık gösterek ve ışıltı verecek bir far seçmelisiniz. Bunda da krem tonları ya da ten rengi tonlarında hafif parlak bir far kullanın. Maskara kullanabilirsiniz.

  Dudak makyajında da doğallığı bozmamaya önem gösterin. Nude rujlar tercih edebilirsiniz. Ya da nemlendiriciler kullanabilirsiniz. İşte nude makyajınız hazır!

  Nude Makyaj Tercih Etmeli miyim?

  Özellikle günlük hayatınızda kesinlikle tercih etmenizi öneririz. Trend olması bir yana siz de yaptığınızda bu sade görünümün aslında daha güzel olduğunu farkedeceksiniz. Ayrıca hafif yapılı ürünler kullanmanız cildinizi dinlendirecek ve nefes aldıracaktır.

  Nude Makyaj Nedir ve nasıl görünür galerimizdeki görsellerimizde bulabilirsiniz.

   

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.