Resim Bulunamadı

Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı?

 • Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı?

  Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı? sorusu için bu rehberi hazırlamaya karar verdik. Nişan bayanların yada erkeklerin evliliğe ilk adımı attıkları bir merasimdir.  Tük adet ve örflerinde son derece güzel yeri olan nişan merasimleri çiftlerin resmi olarak ileride bir tarihte evleneceklerini eşi,ne dostuna ve çevresindekilere duyurdukları merasimdir. Nişan merasimine eş dost ve tanıdıklar geleceği için hem damat hem de gelin en güzel şekilde görünmek isteyecektir. Damadın işi kolaydır bir takım elbise bir de saç traşı olunca olay bitmiştir peki ya gelin ? Bildiğiniz üzere bayanların kılık kıyafete verdikleri önem daha büyük olduğundan bayanlar daha güzel elbiseler giymek isteyecektir. Peki ama nişan elbisesi nasıl seçilmelidir?

   

  Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı ve Nasıl Seçilmeli?

  Nişan elbiseleri seçilirken elbette ki moda da son derece önemlidir. Bu yılın moda renkleri arasında en fazla ön plana çıkan renkler çok koyu olmamak şartı ile mavi ve yeşil renkleridir. Kırmızı ve siyah ta en fazla kullanılan renkler arasında sayılabilirken nişan elbiselerinde en fazla öne çıkan modeller ise uçuşan tüller ve straplez modeller oluyor. Ancak nişan elbiseleri için net bir kalıp koymak uydun olmayacaktır. Nişan elbisesinin seçiminde en önemli nokta sizin vücudunuzun uygunluğu, nişanın yapılacağı mekan gibi pek çok faktör ön plana çıkabilir. Bu konuda yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi kataloglardan ürün seçimi yaparken kendimizi kataloglardaki manken bayanlarla karşılaştırmamız oluyor. Oradaki bayanla bizim vücut ölçülerimiz bir olmayabiliyor. Elbisenin katalogda güzel görünmesinin sebebi mankenin vücut yapısı ve elbisenin üzerinde Photoshop benzeri programlarla oynanmasıdır. Vücut ölçülerinizin yanında ten renginizde nişan elbiselerinin seçiminde önemli rol oynamaktadır. Eğer koyu tenli iseniz cıvıl cıvıl renklerin olduğu bir nişan elbisesi sizin vücudunuza daha güzel oturacaktır. Eğer açık tenli iseniz tam aksine biraz daha koyu renkleri seçmenizde fayda var.

  Eğer bir kış gününde nişanınız gerçekleştirilecekse, genellikle siyah ağırlıklı elbiseler seçilir ancak konuklarında siyah elbise giymesi nişanı olan bayanın konuklardan bir farkının kalmamasına sebep olabilmektedir. Ayrıca, nişan elbiseleri seçerken nişanda oyun oynayacağınızdan size oyun oynarken sıkıntı çıkarmayacak elbiseleri tercih etmeniz daha güzel olacaktır.

   

  Nişan Elbisesi Nereden Alınabilir?

  Nişan elbiselerinin alınacağı yerler tartışılabilir. Ancak günümüzde en fazla kullanılan yöntemler internet üzerinden alışveriş ve gerçek bir mağazadan yapılan alışverişlerdir. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde elbiseyi deneyemezsiniz bu yüzden gerçek bir mağazadan almanızı öneriyoruz.

   

  Nişan Elbisesine Nasıl Bir Kombin Yapılır?

  Nişan elbisesine yapılacak kombinde ayakkabılar, saç modeli, makyaj gibi her türlü faktör önemli rol oynamaktadır. Bu özel rehberimizde sizler için Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı? sorusuna cevap vermeye çalıştık.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Yeni Nişanlık Modelleri
  2016 Yeni Nişanlık Modelleri
  2016 Nişanlık Modelleri
  2016 Nişanlık Modelleri
  2015 Nişanlık Modelleri Nelerdir?
  2015 Nişanlık Modelleri Nelerdir?
  Pembe Nişanlık Modelleri Nelerdir?
  Pembe Nişanlık Modelleri Nelerdir?
 • 1 yorum yapılmış. Sende yorum yap