Resim Bulunamadı

Modern Gelinlik Modelleri

 • Modern Gelinlik Modelleri

  Modern gelinlik modelleri, ünlü tasarımcıların, düğününde modern ve şık gözükmek isteyen hanımlara özel tasarladığı gelinliklerdir. Birbirinden farklı modellere ev sahipliği yapan Modern gelinlikler, günümüzde hanımların sıklıkla tercih ettiği modellere ev sahipliği yapmaktadır. Bu tür modeller, Pierre Cardin, Miss Defne veya Vera Wang tasarımcıları tarafından tercih edilmektedirler. Modern gelinlikler kategorisine kuyruklu, prenses, straplez, valonlu veya drapeli gelinlikler dahil olmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan modern gelinlikler, her vücut tipine uygun olan tasarımlara ev sahipliği yapmaktadırlar. Bundan dolayı da her zevke uygun tasarımları bu kategoride bulabilmek mümkündür.

  Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçmek Önemlidir

  Gelinlik seçiminde, model kadar, seçtiğiniz modelin vücudunuza uygun olup olmaması da önemlidir. Modacılar hanımların vücut tiplerini belirli başlıklara ayırmışlardır ve bu başlıklara uygun tasarımlar üretmektedirler. Örneğin, geniş omuzlara sahipseniz ve kalçalarınız dar ise bedeninizi tam olarak saran ve uzun etekten oluşan modelleri tercih etmelisiniz. Bu sayede vücut hatlarınıza en uygun modeli seçmiş olacak ve düğününüzde, gerçekten şık gözükebileceksiniz. Göğüs, kalça ve bel bölgeleriniz yakın ölçülere sahipse bu durumda, bel bölgenizi kamufleedecek modern gelinlik modellerini tercih etmek doğru olacaktır. Vücudunuzu tamamen saran veya hatları belirgin gösteren modeller yerine sert kumaşa sahip modern modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Aynı zamanda kuyruklu modellerden de kaçınmalısınız. Eğer orantılı bir vücuda sahipseniz de bu durumda dilediğiniz modern gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Vücut ölçüleriniz, her tür modeli rahatlıkla taşıyacaktır. Tasarımından memnun kaldığınız kuyruklu, prenses veya straplez türü gelinlikleri büyük bir rahatlık ile tercih edebilirsiniz. Eğer geniş kalçalarınız ve ince bir beliniz varsa bu durumda saten kumaşlı modellerden ve vücut hatlarınızı ön plana çıkaran modellerden uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Sizin için en uygunu straplez, kabarık veya V yaka biçimindeki modeller uygun olacaktır. Eğer düğününüz yakın bir zamandaysa ve hala hangi gelinliği tercih edeceğiniz konusunda kesin bir karara varamamışsanız, bu önerilere uyarak, vücut hatlarınız ile uyumlu, doğru gelinlik modelini seçebilirsiniz.

  Modern Gelinlik Modellerinde Öne Çıkan Markalar

  Gelinlik tasarlayan firmaların hemen hepsi modern modellere de yer vermekte. Ancak Pierre Cardin, Vera Wang, Miss Defne gibi markalar, en kaliteli modern gelinliklere ev sahipliği yapmaktadırlar. Modelleri detaylıca incelemek için dilerseniz bu markaların web sitelerini ziyaret edebilir ve 2013 koleksiyonlarına göz atarak, modern gelinlik modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yeni Dantelli Gelinlik Modelleri
  Yeni Dantelli Gelinlik Modelleri
  Düğün Elbisesi Modelleri
  Düğün Elbisesi Modelleri
  2016 Mini Gelinlik Modelleri
  2016 Mini Gelinlik Modelleri
  2016 Özel Gelinlik Modelleri
  2016 Özel Gelinlik Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.