Resim Bulunamadı

Mini Abiye Modelleri

4 Ekim 2013
 • Mini Abiye Modelleri

  Mini abiye modellerinin tarihi, 60’lı yıllara dayanıp, o tarihlerde yaşayan bir modacı, farklı ürünler tasarlamak adına mini elbiseler tasarlamıştır. O yıllarda eleştiriler alsa da,  günümüzün modasının bir parçası olan mini abiyelerin doğuşuna öncülük etmiştir. Abiye kelimesinin kökeni ise Fransızca’ya dayanmaktadır. Anlamı, özel davetlerde, özel gecelerde giyilen kıyafet demektir. Günlük olarak giyilen kıyafetlere kıyasla daha gösterişli, daha şık duran bu tip kıyafetler, hanımların özel günlerde vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle de mini modeller, fiziğine güvenen hanımlar tarafından tercih edilmektedirler. Şifon, ipekli veya saten kumaş kullanılarak üretilen bu kıyafetleri, topuklu ayakkabılar, uygun renkte bir çanta ve aksesuarlar ile birlikte kullanarak, gideceğiniz yerde dikkatleri üzerinize çekmeyi başarabilirsiniz.

  2013 Mini Abiye Modelleri

  Abiye kıyafetinizi seçerken, vücut hatlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Çünkü diğer kıyafet türlerinde olduğu gibi abiyelerde belli vücut hatlarına sahip olan hanımlara uygundurlar. Eğer vücut hatlarınıza güveniyorsanız, dilediğiniz bir modeli satın alarak, zarafetinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Karın bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz, göğüs kısmından itibaren bollaşan modelleri tercih etmelisiniz. Bu sayede elbiseniz ile birlikte fazlalıklarınızı da saklayabileceksiniz. Şifon veya tül kumaş ile üretilen mini abiye modelleri, daha çok mezuniyet törenleri gibi organizasyonlarda tercih edilmektedirler. Bunun yanı sıra, 2013 yılında oldukça popüler olan fırfırlı abiyeler de, zayıf hanımların tercih ettikleri yeni modeller arasında yer almaktadır. Mini modeller ile hem zarif, hem de modern bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu alanda abiye üretimi yapan firmaların, 2013 abiye modellerini görebilmek için, firmaların internet sitelerini ziyaret edebilir ve yeni yılın kataloguna göz atabilirsiniz. Bu sayede eğer yakınlarda bulunmanız gereken bir davet varsa, satın  alacağınız abiye hakkında ön fikir oluşturabilir ve hangi modelin size daha iyi uyacağı hakkında bir fikre de sahip olarak, doğru abiye seçimi yapabilirsiniz. Mini abiye kıyafetinizi, aksesuar detayları ile zenginleştirerek, güzelliğinizi ön plana çıkarmak sizin elinizdedir.

  Birbirinden Şık 2013 Abiye Modelleri

  Ülkemizde moda alanında hanımlara hizmet veren birçok marka bulunmaktadır. Bu markaların ürettiği modellere indirimli olarak online alışveriş sitelerinden ulaşma şansınız bulunmaktadır. Bu sayede dilediğiniz 2013 mini abiye modellerini indirimli olarak satın alma fırsatınız olacak ve bu modellere yapılan kullanıcı yorumlarını inceleyerek, kafanızdaki soru işaretlerini giderebileceksiniz. Roman, Mango vb. birçok firmanın internet sitelerinde, birbirinden şık ve ekonomik mini abiye modelleri bulabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.