Resim Bulunamadı

Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

20 Haziran 2015
 • Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

  Siz de saçınızı kestirmek istiyorsanız ve aklınız küt modellerdeyse Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır hep birlikte göz atalım. Öncelikle belirtmeliyiz ki küt saçlar modası asla geçmeyen her daim trend olmayı sürdüren saçlardır. Bunu en büyük nedini her saç tipine uygun bir küt saç modelinin bulunmasıdır. Her yıl ufak dokunuşlarla bu modeller daha da farklılaşıyor ve kendini yeniliyor.

  Küt Saç Modelleri Nelerdir?

  Küt saçların en ünlüsü Bob saç kesimidir. Son yıllarda herkesin beğendiği birçok bayanın denediği ve vazgeçemediği bir saç modeli olmuştur. Her ne kadar ismi değişik olsa da temelinde bir küt saç modelidir. Bob saçların uzun versiyonu olan Lob kesimlerde bu gruptadır. Hangisini tercih etmeliyim derseniz orta boy yani omuz hizasındaki kesimleri öneririz. Sezonun görünümüdür ve moderndir.

  Asimetrik küt saçlar ise klasiklikten uzaklaşmak isteyenlere ideal. Asimetrik saçlar yüzünüze farklı bir açı katar. Görünümünüzü tamamen değiştirir. Özellikle yuvarlak yüzlere şekil vermesi bakımından çok idealdir.

  Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

  Aslında her yüz tipine ve saç yapısına uygun Küt Saç Modelleri vardır. Önemli olan kendinizi tanımanız ve doğruyu bulmanızdır.

  Oval bir yüzünüz varsa kısa saçları tercih edebilirsiniz, kulak hizasında biten bir küt kesim çok uygun olacaktır. Uzun yüz yapıları için uzun kütler yani Lob dediğimiz saç kesimleri mükemmel durmaktadır.

  Küt saçı kullanmaması gerekenler saçları seyrek olanlardır. Özellikle kısa küt saç kullanmak istiyorsanız bu model çok cansız görünecektir. Bu durumda katlı kesimleri tercih edin ki saçlarınız daha yoğun ve hacimli görünsün.

  Küt Saç Modelleriyle Kahkül Kullanmalı mıyım?

  Kahküller varolan saç modelinizi tamamen değiştiren sihirli dokunuşlar yapan saç stilleridir. Küt saçlara da çok yakışmaktadır. Özellikle yandan kahküller kullanabilirsiniz. Eğer alnınız genişse dümdüz ve yoğun kahküller de kullanma şansınız vardır. Bu modelin sizi modern ve genç gösterdiği doğrudur.

  Yazımızda Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır, yüzünüze göree hangi saç modelini seçmelisiniz kısaca belirttik, galerimizdeki resimlerden de fikir alabilirsiniz.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.