Resim Bulunamadı

Kısa Saç Toplama Modelleri

 • Kısa Saç Toplama Modelleri

  Kısa Saç Toplama Modellerini merak eden bayanlar için bu makaleyi yazmaya çalıştık. Uzun saçlar bayanlar için her zaman iyi olmayabilir. Bayanlar için uzun saç her zaman için problem olabiliyor. Hem bakımları hem de yıkanmaları problem olan uzun saçların bakımlarının en güzel şekilde yapılması için çoğu zaman bayanlar bir kuaföre ihtiyaç duyabiliyor. Ancak her zaman kuaföre gidilemeyebiliyor. Bu sebepler maddi yada manevi olabiliyor. Bu bakımdan bayanların tercihleri daha çok evde yapılabilecek bir saç modeli oluyor. Bu saç modelleri de genellik uzun olmuyor. Saçlarını kısaltan bayanlar hem saçlarının bakımlarından hem de yıkanmasından zorluk derecesini düşürmüş oluyorlar. Kısa saç modellerinde bayanlar kendi saçlarını yıkarken hem zamandan tasarruf etmiş oluyorlar hem de kendilerini yormamış oluyorlar. Bir kadın evinden dışarı çıkarken en önemli unsurlardan bir tanesi olarak saçlarının bakımlarını görür. Saçlarının bakımlarını yapmadan sokağa çıkamaz. Bu nedenle saçların kısa olması bayanların her gün saç bakımlarının sokağa çıkarken yapılması bayanlar için ayrı bir kolaylık oluyor. Bu nedenle kısa saç modelleri her zaman için revaçta olan modellerdir.

   

  En Güzel Kısa Saç Toplama Modelleri

  Kısa saç toplama modelleri söz konusu olduğunda aslında en iyisini söylemek son derece zor bir olaydır. Kısa saç toplama modelleri denildiğinde akla ilk defa ya tepeden yada arkadan toplama şekilleri gelmektedir. Kısa saç toplama işlemlerinde arkadan at kuyruğu denilen şekilde yapılan saç toplama işlemleri en çok kullanılan toplama modelleri olsa da saçın tepeden bir toka yardımı ile birbirine toplanması da revaçtadır. Bunun yanında düğün kına ve nişan gibi özel günlerde kıs saç toplama modelleri daha değişik olabilmektedir. Yanlardan veya üstlerden de toplama işlemleri kendini gösterebilmektedir.

   

  Kısa Saç Toplama için Ne Lazım?

  Kısa saçlar yazının başında da söylediğimiz gibi bakımı, yıkanması gibi olayları son derece kolay olan saç şeklidir. Bu nedenle kıs saçların toplanması için öyle çok fazla bir malzemeye gerek olmasa  da kısa saçları toplamak için fon makineleri lazım olabilir. Saçlar dalgalı veya kıvırcık ise saçları düzleştirmek için gerekli olan bu malzemelerin yanında güzel bir toka ile saçlar birbirine toplanabilir. Özellikle iki yandan yukarı doğru toplama işlemleri yapılacaksa en güzel tokalardan bir tanesini seçerek saçları toplayabilişiniz. Bir fon makinesi yardımı ile saçlar yıkandıktan sonra düzleştirme işlemi yapılır. Düzleştirme işlemlerinden hemen sonra bir toka yardımı ile toplanacak şekilde saçlar ayarlanabilir.

  Eğer siz de uzun saçlarınızdan bıkıp Kısa Saç Toplama Modelleri hakkında bilgi almak istediyseniz bu makalenin faydalı olduğunu ümit ediyoruz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.