Resim Bulunamadı

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

17 Haziran 2015
 • Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

  Kırmızı ruju düzgün biçimde sürmek zordur; bu yazımızda Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür püf noktalarını paylaşacağız. Kırmızı ruj çoğu bayanın bir numaralı ruj tercihidir ve en sevdikleri ruj rengidir. Dişiliğin bir sembolü gibidir adeta. İddialı ve çekici görünüm elde etmek için tercih edebilirsiniz. Tüm koyu renk rujları sürmek zor olduğu gibi kırmızı ruju da düzgünce sürmek bir hayli zordur. Burada sizlerin işini kolaylaştıracak pratik bilgileri paylaşacağız.

  Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

  Kırmızı ruj dudak kusurlarını ortaya çıkardığından öncelikle hazırlık yapılmalıdır. Bu yüzden önce dudaklarınızı nemlendirin, peeling de yapabilirsiniz bu işlemler yüzeyi pürüzsüzleştirmenizi sağlar.

  Daha sonra ince bir tabaka şeklinde fondöten uygulayın. Bu ruj için bir baz tabaka oluşurarak kırmızı rujun daha düzgün şekilde sürülmesini sağlayacaktır. Bunun üzerine pudra sürün böylece baz kısmınız sabitlenmiş olur.

  Rujunuza uygun bir renkte dudak kalemiyle dudak çevrenizi çizin, böylece sınırlar belirlenmiş olur ve rujunuzu taşırmazsınız.

  Şimdi rujunuzu sürmeye hazırsınız. Çerçevenin içini düzgün bir şekilde rujunuzla boyayın. Orta kısımlardan başlamanız daha kolaylık sağlayacaktır.Fazlalıkları peçete ile alabilirsiniz.

  Rujunuzu daha da vurgulamak ve hatasız olması için dudak kenarlarınızdan kapatıcı geçebilirsiniz.

  Kırmızı Ruj Kimlere Yakışır?

  Kırmızı en çarpıcı renktir bildiğiniz gibi. Peki kimler kullanmalıdır? Herkes kullanabilir ama doğru tonu bulmaları gerekir. Mesela çok ince dudaklarınız varsa çok canlı kırmızı tonları kullanmayın. Daha mat tonları tercih edin. Aksine çok dolgun dudakları olanlarda koyu renk kırmızıları tercih etmelidir.

  Doğru tonu bulana kadar denemekten çekinmeyin. Cilt alt tonunuzu belirleyerek buna uygun seçim yapın.

  Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

  Makyajınızda kırmızı ruj kullanacaksınız başlı başlına bir yıldız olduğu için geri kalan makyajı mümkün olduğunca sade tutmalısınız. Dudaklar ön plana çıktığından göz makyajı daha sade olamalıdır, abartılı ve koyu renk farlardan kaçının. Bir eyeliner ve maskara yeterli olacaktır.

  Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür ve en güzel  kırmızı rujları galerimizde bulabilirsiniz.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.