Resim Bulunamadı

Kalın Telli Saçlar

 • Kalın Telli Saçlar

  Kalın telli saçlar bir çok bayanın sahip olmak istediği saç türüdür. Çünkü ince saçlara göre gerçekten de kullanımı çok daha kolay ve bakımı zor olmayan bir saç türüdür. O nedenle bu tarz saçlarınız var ise, mutlaka sevinmelisiniz. Saçınız çok daha kolay şekil alacak ve yağlanma sorunlarından da uzak durabileceksiniz. Kesinlikle bu tarz saç tipi bir çok bayan için çok önemlidir.

   
  Kalın Telli Saçlara Sonradan Sahip Olabilir Miyim?
   
  Bayanların saç bakımları gerçekten de çok önemlidir. Saçınıza doğru bir şekilde bakmanız ve saçınızı koruyabilmeniz sizin için son derece büyük bir önem taşır. Ancak saçımıza ne kadar özen gösterirsek gösterelim ve ne kadar bakım yaparsak yapalım yine de bazı yapısal özelliklerini asla değiştiremeyiz. Saçın ince ya da kalın telli olması da kesinlikle yapısal bir özelliktir ve sonradan değiştirmek hiç de kolay değildir.

   

  Kalın Telli Saçların Bakımı Zor Mudur?

  Aslında kalın telli saçlara sahip olan bir bayan iseniz, bunun kıymetini bilmelisiniz. Çünkü saçınızın kalın telli olması bir çok alanda kolaylıktır. Saçlarınız daha kolay şekil alır, saçlarınızda yağlanma olayı çok fazla görülmez ve gerçekten de sorunsuz diyebileceğimiz kadar iyidir. Bakımı çok zor değildir ve ekstra bir bakım uygulamanıza da çoğu zaman gerek yoktur.
  Saçlarınızı dilediğiniz modele sokabilirsiniz ve ince telli olan saçlar gibi çabuk yıpranmazlar. Yıpranma süresi de uzundur. O nedenle kalın telli saçlarınız için gündelik sıradan bakımları yapmanız bile çoğu zaman yıpranmaların önüne geçebilecek kadar etkili bir yöntemdir. Siz saçınızın kıymetini bilmelisiniz. İnce telli saçlara sahip olan bir çok kadın kalın telli saçın kıymetini bilir.
   

  Kalın Telli Saçların Eksileri Nelerdir?

  Kalın telli saçlara sahip iseniz, aslında bir çok yönden avantajlısınızdır. Ancak yine de bazı yönlerden bu saç tipinin de sorunları bulunmaktadır. Saçlarınız kalın telli ise, büyük ihtimalle gürdür. Bu nedenle aslında bakım yaparken saçın tümü ile uğraşmak bazen sizi sıkabilir ve de size zor gelebilir. Bunun yanı sıra kuaförde her zaman çok fazla zaman geçirmeniz gereklidir. Saçınıza fön çekmek bile uzun bir süre alabilir.

  Saçınızı boyamakta genel olarak biraz uzun sürer. Çünkü gür ve kalın telli saçlarınız vardır ve bu nedenle bakım yaparken ya da saçınıza model verilirken çok fazla zaman harcamanıza sebep olabilir. Ancak kalın telli saçlar kolay bozulmaz. Bu yönden de şanslı sayılırsınız.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.