Resim Bulunamadı

İncili Gelinlik Modelleri

 • İncili Gelinlik Modelleri

  İncili gelinlik modelleri, genç kızları olduğundan çok daha zarif gösteren tasarımların başında geliyor. Her genç kız kendi düğününde şık olmak ister. Bu şıklığı en üst seviyede sağlayan tasarımlar da gelinlik modelleridir. Haftalar öncesinden başlayan düğün telaşında makyajın nasıl olacağı, gelin başının tasarımı, ayakkabı ve diğer tüm ayrıntılar tek tek gözden geçirilir. Bu ayrıntıların yanında en önemlisi de gelinlik modelidir. Genç kızlar, birbirinden farklı gelinlikler arasında kendilerine en yakışan modeli seçmek için çok fazla çaba harcar. Straplez kesimler, kolsuz modeller, uzun kollu tasarımlar gibi çok fazla şekillerde tasarlanan gelinlikler arasında, o özel gecede en yakışan gelinlik modeli seçilmeye çalışılır. Birçok gelinlik modeli denenir. Ancak gelin adaylarının tercihleri arasında bulunan inci incili gelinlikler, genç kızların zarafetine ayrı bir hava katmaktadır.

  İncili Tesettür Gelinlik Modelleri

  İncili gelinlik modelleri arasında muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş bayanlara özel olarak tasarlanan tesettürlü modeller de bulunmaktadır. Modern tasarımlardaki gelinliklerde inciler genellikle göğüs bölgesinde toplanırken, tesettür gelinliklerde yine üst kısımda bulunmaktadır. Ancak göğüs bölgesinin belirgin olmaması için inciler gelinliğin üst kısmına serpiştirilmiştir. Ayrıca tesettür gelinliklerde saçlar da incilerle kaplanmaktadır. İnci normalde kadın şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarların arasında gelmektedir. Dolayısı ile gelinliklerde kullanıldığında ayrı bir zarafet getirmektedir. Birbirinden farklı beden ölçülerinde tasarlanan inci gelinlikler, gelin adaylarını o gecenin en şık kadını yapar. Kadınların genellikle hayatında bir kez giydiği gelinliklerin hem kaliteli hem de gösterişli olması esastır. Kalite ve gösteriş de incili gelinliklerde ortaya çıkmaktadır.

  Işıl Işıl Parlayan Gelinlikler

  Bazı gelinlik modellerinde de askılar inciden oluşmaktadır. Bu tür modeller genellikle sırt dekolteli olmaktadır. Gelinliğin askısı inciden tasarlanırken, bir miktarı da inci gerdanlık gibi uzatılmaktadır. Özellikle sırt dekoltesine güvenen bayanların tercih ettiği bu tasarımda zarafet ön planda olmaktadır. İncili gelinlikler tüm modellerde tasarlanabilmektedir. Kabarık, prenses, uzun ya da kısa gelinliklerin üst bölgesi incili olabilmektedir. İncinin bu kadar yoğun kullanılmasındaki ana amaçsa gelinliğin ışıl ışıl olmasını sağlamaktır. İnci normalde değerli bir ürün olduğu için ekonomik olarak da yüksektir. Ancak düğün insan hayatında bir kere yaşandığı için gelinliğin de en şık olanının seçilmesi gereklidir. Bu tarz bir gelinlik tercih edildiğinde gelin ayakkabısının da incili olması gereklidir. Hem ayakkabı, hem gelinlik, hem de duvağın bir kısmının incilerle süslenmesi, gelinin zarafetindeki en önemli ayrıntıdır. İncili gelinlik modelleri ile düğününüzde en şık kadın olurken, bu özel anlar da yaşam boyu hafızanızda kalacaktır.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yeni Dantelli Gelinlik Modelleri
  Yeni Dantelli Gelinlik Modelleri
  Düğün Elbisesi Modelleri
  Düğün Elbisesi Modelleri
  2016 Mini Gelinlik Modelleri
  2016 Mini Gelinlik Modelleri
  2016 Özel Gelinlik Modelleri
  2016 Özel Gelinlik Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.