Resim Bulunamadı

Havlu Modelleri

26 Eylül 2013
 • Havlu Modelleri

  Havlu modelleri, renk renk çeşit çeşit her yaş grubu için mis kokulu yumuşacık havlularımız olmazsa olmazlarımızdan biridir. Hem evlendiğinizde kullanmak için, hem nişan bohçalarına koymak için hem de düğün günü tüm konvoy arabalarına asmak için bir hayli ihtiyaç duyacaksınız. Bizler ise sizim için tüm bu havlu modellerini inceledik ve öneriler sunmak için bu yazıyı derledik.

  Çeyiz bohçaları için havlu modelleri

  Eğer sizin de adetlerinizde var ise ve mutlaka damada bir çeyiz bohçası yapılıyor ise hem bol sayıda hem de çok gösterişli havlulara ihtiyacınız vardır. Özellikle kayınvalideye verilecek bohça içinde gelinin havlu kenarlarının örüldüğü tasarımlar her zaman çok daha fazla beğenilir. Sizlerde havluları değerine göre sıralıyorsanız mutlak olarak gerçek el işçiliği olan ve güzel renklere sahip gösterişli havlularınızı çeyiz bohçasına ayırmalısınız.

  Kullanmak için havlu modelleri

  Evlendiğinizde evinize götürmek üzere birçok havlu yapmış olmanız gerekir. Genellikle gelinlerin getirdiği ve herkesin merakla beklediği el işçilikli havlular yıllarca en özel yerlerde saklanır. En özel ve pahalı havlularınızı misafirler için kaldırıp diğer modelleri de günlük hayatınızda çok sık değiştirerek kullanabilirsiniz.

  Konvoy havlu modelleri

  Birçok yörede var olan ve gelin arabası da dâhil olmak üzere tüm gelen arabalara kız tarafı aracılığı ile havlular dağıtır. Bu havlu modelleri tek tek arabaların camlarına takılır ve yolculuk başlar. Bu havlular ise daha sonra verilen kişiye armağan olmuş olur. Birçok kişi havlu modelleri arasından en kolay ve makine havlularını seçerek dağıtırlar. Bazen bir konvoyun 50 araba olduğunu düşünürseniz bu zaten kaşınılmaz bir mecburiyet olacaktır. Bunun için dilerseniz Eminönü’nde toptan havlu alımı yapabilirsiniz.

  Havlu modellerinin genellikle en ilgi çeken yanı alt kısımlarına işlene iğne oyalarıdır. Havlu kenarları adı olarak da biline bu özellikler havlulara bir ağırlık ve gösterilik katar. Genç kızların özenle işlediği ya da para karşılığında işlettikleri havlu kenarları ile tepeleme çeyizler yapılır ve evlenilecek gün için bir köşede büyük özveri için saklanılır.

  Her ne kadar günümüzde bu adetler kalmadı ise de, havlu modelleri halen en vazgeçilmez konulardan biridir. Artık daha çok Fransız dantellerinin yer aldığı makine havluları gençler tarafından talep görüyor. Bunlara en güzel örnek ise bir İngiliz markası olan English Home firmanın yaratmış olduğu havlu modelleridir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.