Resim Bulunamadı

Hamileler için Elbise Modelleri

14 Ekim 2013
 • Hamileler için Elbise Modelleri

  Hamileler için elbise modelleri gelişen moda sektöründe uzun yıllar yerini almıştır. Hamilelik bir bayanın yaşayabileceği en büyük mutluluklardan biridir. O günden itibaren ailede büyük bir koşuşturmaca ve hazırlık başlar ve bu hazırlığa aile büyükleri de katılır. Yeni doğana kıyafetler, bebek odası, tulum, battaniyeler, biberonlar, çoraplar, patikler, bereler, atkılar ve daha pek çok malzeme gereklidir. Bu hazırlıkların içerisinde anne adayı kendini yeni durumuna alıştırmaya çalışır. Annenin gün geçtikçe karnı büyüyecek ve eski kıyafetlerinin içerisine sığmamaya başlayacaktır. Bu zaruri bir ihtiyaçtır ve hamileler özellikle ilk 3 aydan sonra hamile kıyafeti giymeye başlamalıdır.

   

  Hamile Kıyafeti Nasıl Olmalı?

   

  Anne adayı aldığı fazla kilolarla birlikte rahat elbiselere ihtiyaç duyacaktır. Rahat kıyafetler hem anne sağlığı ve hem de anne karnında büyüyen bebek için önemlidir. Dördüncü aydan sonra bebeğin dar kıyafetlerle anne karnında sıkıştırılmaması gerekmektedir. Sürekli gelişen giyim sektöründe gebe bayanlar için yüzlerce elbiseyi ve kıyafeti rahatlıkla bulabilirsiniz. Sadece hamile kıyafeti satan pek çok marka da bulunmaktadır. Hamileler için hazırlanan pek çok modelle gardırobunuzu yenilemelisiniz.

   

  Hamileler için En Rahat Kıyafet Hangisi?

  En rahat edilebilecek kıyafet tabi ki elbiselerdir. Göğüsten aşağıya doğru bollaşan elbiseler hamileler için biçilmiş kaftandır. Uzunundan kısasına, yarım kollusundan uzun ve kolsuzuna kadar pek çok model sizlerin rahat edebilmesi için hazırlanmış. Elbiseler içinde daha rahat hareket edebilirsiniz. Oturup kalkmanız daha kolay olur ve karnınızı gizleyebilirsiniz. Ayrıca tunikler, bol kazaklar, taytlar, pantolonlar, gömlekler, etekler ve bluzlar gibi pek çok seçeneğiniz de vardır.

   

  Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

  Anne ve bebek sağlığı için annenin kesinlikle pamuklu kıyafetler giymesi gerekmektedir. Gebelik döneminde annenin sağlıksız kıyafetler giyip hasta olması bebeğe zarar verebilir. İçeriğinde naylon olan kumaşlar terletecektir ve bu kumaşların ter çekme özelliği olmadığı için ter üzerinizde soğuyacaktır. Mağazalarda ekoselisinden çizgilisine, puantiyelisinde desenlisine kadar pek çok kıyafeti bulabilirsiniz. Ayrıca hamileler de diğer bayanlar gibi şık olmayı isteyeceklerdir. Elbiselerin içerisinde abiye olanları da bulmak mümkün. Abiye hamile kıyafetleriyle bir geceye ya da bir yemeğe katılabilirsiniz. Spor tarz giymekten hoşlanıyorsanız, kadife ve kot kumaştan yapılan elbiseleri de seçebilirsiniz.

   

  Hamile Elbiseleri İle Şıklığı Yakalayın

  Dokuz aylık dönemde giyilen hamile kıyafetleri bir gereksinimdir. Eskiden hamileler için istenilen kıyafetler bulunamazken günümüzde istediğimiz her tür kıyafeti rahatlıkla bulabiliyoruz. Nasıl bir model elbise alırsanız alın ilk dikkat edeceğiniz şey bol ve rahat olması olmalıdır. Bebeğinize hazırlandığınız bu dönemde şıklığı ve rahatlığı yakalayın. Hamileler için elbise modelleri birbirinden farklı koleksiyonlarla sizleri bekliyor.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.