Resim Bulunamadı

Göz Rengine Göre Makyaj Malzemeleri

3 Nisan 2014
 • Göz Rengine Göre Makyaj Malzemeleri

  Göz rengine göre makyaj malzemeleri seçmek doğal bir makyaj için ilk adımdır. Doğal bir makyaj için değil aynı zamanda güzel bir makyaj içinde oldukça önemlidir. O nedenle de yapılması gereken tek şey doğru ürünler arasından bir karar vermek ve de kendiniz için gerçekten de doğru renkleri bulmak olmalıdır. Çünkü siz mutlaka göz renginiz ile uyumlu bir makyaj yapmalısınız.

  Ancak o zaman farklı ürünleri ve de farklı markaların tasarımlarını da inceleyebilirsiniz. Elbette ki makyaj malzemeleri seçilirken en önemli olan şey kaliteli makyaj malzemeleri arasından kararlar vermektir. Ardından da yapmanız gereken şey mutlaka göz renginiz ile uyumlu bir makyaj tercih etmektir. Çünkü o zaman daha doğal ve de güzel bir makyaja sahip olabilirsiniz.

   
  Ela Göz Rengine Göre Makyaj Malzemeleri
   
  Ela renkte bir göz rengine sahip iseniz, ona uygun bir makyaj yapmalısınız. Çok koyu ve de siyah göz makyajı her zaman size yakışmayacaktır. Siz genelde kahverengi ya da lacivert tonlarda makyaj yapmalısınız. Hatta rimel seçerken bile siyah değil kahverengi seçmelisiniz. O zaman çok daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Buna dikkat etmeniz gereklidir.
   

  Mavi Göz Rengine Göre Makyaj Malzemeleri

  Eğer gözleriniz mavi renkte ise; yapmanız gereken tek şey kesinlikle gözlerinizi ön planda tutabileceğiniz tarzda bir makyaj yapmaktır. Yani mavi renk tonlarında ya da gri renk tonlarında yaptığınız göz makyajı size çok daha fazla yakışabilir. Bunun dışında kahverengi gibi göz makyajlarından uzak durmalısınız ve de tercih etmemelisiniz.
   

  Yeşil Göz Rengine Göre Makyaj Malzemeleri

  Eğer gözleriniz yeşil ise; yapmanız gereken tek şey gözlerinizi daha belirgin bir şekilde gösterebilecek olan makyaj malzemeleri arasından tercihler yapmaktır. Siyah göz makyajı size oldukça fazla yakışabilir. Bunun dışında kahverengi ve yeşilin tonları da gözlerinizin güzelliğini gözler önüne serebilecektir. Mavi gibi renklerden uzak durmalısınız.
  Yani sonuç olarak gözleriniz ne renk ise ona uygun bir makyaj benimsediğiniz zaman çok daha doğal ve de farklı bir makyaja sahip olabilirsiniz. Sonuç olarak makyaj sizi daha güzel göstermesi için yapılır. Yanlış makyaj malzemeleri ile daha kötü bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Herkes tarafından beğenilmek istiyor iseniz, yapmanız gereken tek şey bolca incelemeler yapmak ve de bu şekilde doğru göz rengine göre makyaj malzemeleri arasından bir karar vermek olacaktır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.