Resim Bulunamadı

Gelin Makyaj Modelleri

18 Ekim 2013
 • Gelin Makyaj Modelleri

  Gelin makyaj modelleri hakkında sizin için bir rehber hazırladık. Bayanların en önemli günlerinden bir tanesi olan düğünde her bayan güzel olmak ister. İstisnalar hariç olmak üzere hayatlarında 1 kere yaşayabilecekleri bir gün olan düğünlerde gelinler her şeyi çok önemlidir. Gelinler etraftakilere güzel görünmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu durumda onlara en büyük yardımı kuaför yapsa da bir kuaför akşama kadar bir gelinin yanında olamaz. Ayrıca, kuaförün yaptığı makyajı gelinin kendisi beğenmezse düğünün neşeli geçmesi beklenemez ve gelinin aklı sürekli olarak makyajında olur. Bu yazımızda gelin makyaj modelleri hakkında bilgiler verirken aynı zamanda makyajı nasıl koruyacağınız gibi temel konular hakkında da bilgiler vereceğiz.

   

  Gelin Makyaj Modelleri Nelerdir?

  Gelin makyajı modellerini maddeler halinde incelemek en doğrusu olacaktır. En fazla kullanılan gelin makyajları şunlardır;

  • Kır düğünü: Hafif salık saçlar ve doğada görülen yeşilden esinlenerek yapılan bir makyajdır. Zeytin yeşili veya bakır kahve göz makyajları, kahve tonlarında bir allık kullanılması eğer gece yapılacak bir düğün ise gözle görülecek bir ruj kullanılması önerilir.
  • Nikah Düğünü: Daha resmi olduğu için sıkı güzel bir makyajın yapılması önerilmektedir. Bunun için bir topuz modeli ve makyaj tarzı olarak da smokey eyes makyaj modelinin tam yeridir. Eğer koyu makyajdan hoşlanmıyorsanız net bir göz makyajı, güzel kırmızı tonlarda bir ruj önerilmektedir.
  • Düğün Salonu: Nikah sırasında yapılan makyajların aynısı bu düğün şeklinde de uygun olmaktadır.
  • Tekne Düğünü: Son zamanlarda tekne düğünleri oluşan trendler arasında yerini korumakta ancak teknede düğün yapılacaksa daha kuvvetli bir makyaj yapılması gerekebilir. Hava ne kadar güzel olursa olsun rüzgar ve boğaz havası gelinin makyajını tetikleyecektir. Hem gelinin saçı hem de makyajları bunlar düşünülerek yapılmalıdır. Bunlar yapılmaz ise daha düğün başlamadan gelinin makyajı ve saçı bozulabilir.

   

  Gelin Makyaj Modellerinde Neye Dikkat Etmeli?

  Önemli olan nokta makyajın gün içerisinde bozulmaması için gündüz fotoğraf çekimi yaptıracak gelinlerin akşam olunca makyajlarını kontrol edip buna göre bir yol izlemeleridir.

   

  Gelin Makyaj Modelleri Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

  Eğer iyi bir kuaförden yardım alındıysa zaten yapılan makyaj bozulmaz. Ancak bozulma ihtimaline karşı kuaförden bilgiler alınmalı gerekirse tekrar makyaj gelinin bir yakını tarafından yapılmalıdır.

  Siz de gelin olmaya aday bir kız iseniz, mutlaka ama mutlaka Gelin makyaj modelleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.