Resim Bulunamadı

Eşarp Nasıl Bağlanır?

 • Eşarp Nasıl Bağlanır?

  Eşarp nasıl bağlanır? Sorusu için bu yazımız size güzel bir rehber olacaktır. Eşarplar dini olarak önceliği olan bayanların olmazsa olmaz aksesuarıdır. Saçların üzerine takılan eşarplar hem kadınların saçlarının görünmesini engellemekte hem de onların şık görünmesini sağlamaktadır. Bir eşarbın nasıl bağlanacağını bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.  Öncelikle eşarp kare şeklindedir. Çapraz olacak şekilde iki ucunu birbirine doğru katlayın.  Bu şekilde aldıktan sonra eşarbı başınıza doğru görünün ve iki ucu eşit kalacak şekilde başınıza örtüp çenenin altından iğneleyin.  Daha sonra yan taraflardan aldığımız eşarbın yan taraflarını önce sağ taraf olmak üzere boynun alt tarafına geçirilip sonra da son taraf için aynı işlem yapılacak boynun alt tarafına alınır.  Her iki kısmı da arka tarafta birleştirip gergin olmasına dikkat ederek fiyonk yapıyoruz.  Özellikle kış aylarında eğer badi benzeri boğazlı bir kazak giyerseniz sıkıştırma işlemleri daha rahat olur ve sizi daha sıcak tutar.

   

  Eşarp bağlanırken nelere dikkat edilir ?

   

  Eşarbın düzgün durmasının en önemli sebepleri arasında topuz gösterilir. Eğer başınızda bir topuz var ise o topuz düzgün durursa eşarbınız da otomatikman düzgün duracaktır.  Ancak topuz düzgün dursun diye tülbent kullanılmamalı. Tülbent, topuzun daha kalın durmasına da sebep olacaktır. Bu durum hem uygun hem de şık değil. Eğer saç boyunuz uzanırsa veya uzunsa o zaman tülbent dahi kullanmanıza gerek yok.

  Tüm bunların yanında eşarbın düzgün durmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de Eşarbın cinsi, kalitesi vesairedir. En fazla kullanılan eşarp modelleri arasında Twill İpek’ten oluşan eşarplar var. Eşarbın önünün düzgün durması konusu da pek çok bayan tarafından merak edilir Sorunun cevabı aslında yukarıda yazdığımız gibi Twill ipekler daha çabuk şekil alır, kayma ve bozulma oranları daha düşüktür.

   

  Eşarp ile türban arasındaki fark nedir?

  Eşarp daha çok sadece saçı kapatmak için tasarlanan ve daha şık duran bir tesettür giyim aksesuarı olarak göze çarpmaktadır. Eşarbın türbandan daha kısa olduğu ve sadece balı örttüğü en belirgin farklar arasında yerini almaktadır. Türban ise, eşarptan daha büyük olan ve genellikle kalça üzerine kadar inen, “Kara Çarşaf” denilen örtünme şekline benzeyen tesettür giyim aksesuarıdır.

  Eğer size hem şık hem de din yönünden uygun olarak giyinmek istiyorsanız Türban yerine eşarp kullanabilir, Eşarp nasıl bağlanır? Adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En yeni eşarp modelleri
  En yeni eşarp modelleri
  2016 Pierre Cardin Eşarpları
  2016 Pierre Cardin Eşarpları
  2016 Armine Eşarp Modelleri
  2016 Armine Eşarp Modelleri
  2016 Eşarp Modelleri
  2016 Eşarp Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.