Resim Bulunamadı

Duvak Modelleri

30 Eylül 2013
 • Duvak Modelleri

  Duvak modelleri gelinliğin en önemli ayrıntılarının arasında gelir. Duvak, gelinliği çok daha muhteşem bir hale getirebilir. Renk ve modelinin, saç şekli ile uyumlu olması gereklidir. Genellikle bu seçim modacılara bırakılır ancak gelinin zevki ve yüz şekli de seçimde önemli rol oynar. Kısa ve uzun olan duvaklar, gelinliğe farklı bir görünüm katar. Yüz şekline uygun olmayan bir duvak seçildiğinde de ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkabilir. Nasıl bir duvak modelinin yakışacağını öğrenmek için de önce saçlar arkadan toplanır, sonrasında da ayna karşısında yüz incelenir. Bu inceleme sırasında sadece yüze odaklanmak gerekir. Bu şekilde en uygun hangi duvağın kullanılması gerektiği kolaylıkla anlaşılabilir. Bu arada dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, duvakların gelinliklerle uyumlu olması gerektiğidir.

  Saç Tasarımlarına Dikkat Edilmeli

  Birbirinden farklı tasarımlarla hazırlanan duvak modelleri seçilirken saç şekillerine de dikkat etmek gerekir. Eğer yüz yapısı yuvarlaksa iki yandan ayrılan saç modeli tercih edilmelidir. Bunun yanında önden bir perçem düşürülebilir. Aç ise alından biraz daha geride durmalıdır. Aksesuarlar ise yüzün iki yanından fark edilmemelidir. Yuvarlak yüzlü olanların kullanabileceği bir başka duvak modeli ise kafes şeklindeki tasarımlar olabilir. Bu modeller de son derece zarif bir görüntüdedir. Dikdörtgen yüz yapısına sahip olanlar ise duvakları daha özenli seçmelidir. Öncelikle saçlara kabarık şekil verilmemelidir. Duvak da başın iki yanında, enine kabarık olarak kullanılabilir. Kabarık gelinlik modelini tercih eden genç kızlar duvağı baş çevresinde kabartmamalıdırlar. Yüz şekli ovalse duvak tasarımında sıkıntı yoktur. Her tür duvak modeli yakışabilir. Kalp şeklinde bur yüz modeli bulunanlarda ise duvak sıkı bir gelin topuzu ile birlikte kullanılabilir. Kare yüzlere sahip olanlarda ise yüzün yanındaki saçlar sıkıca toplanmalı, başın üstündeki saçlar dolgunlaştırılmalıdır.

  Duvaklar Gelinlikteki Ayrıntıdır

  Sade ya da gösterişli olsun tüm gelinlik tasarımlarında duvaklar ön plana çıkar. Genellikle ince bir tülden hazırlanan bu duvakların bazısında işlemeler göze çarpar. Özellikle dantel işlemeler ön plandadır. Duvak boyu da farklı farklı olmaktadır. Gelinliği son derece şık ve zarif gösterecek olan duvaktır. Duvaklar genellikle başın üstüne tuttururlar. Ancak tutturma işleminde taç kullanılır ve bu taçlar da gelinlikle uyum içinde olmalıdır. Gelinlik seçerken duvak modeli de seçilmelidir. Çünkü gelinlikle duvak bir bütündür. Aynı malzemeden ve aynı işlemelerle tasarlanması daha şık bir görünüm sağlar. Günümüzde ağırlıklı olarak uzun duvaklar kullanılırken kısa duvak modelleri de bazı genç kızlar tarafından tercih edilmektedir.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Kabarık Saç Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Gelin Saçı Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Düz Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
  2016 Kıvırcık Saç Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.