Resim Bulunamadı

Drapeli Gelinlik Modelleri

 • Drapeli Gelinlik Modelleri

  Drapeli gelinlik modelleri bu sene oldukça revaçta. Bu gelinlik modellerini dantelle ya da işlemelerle süsleyebilir, gelinliğe ayrı bir hava katabilirsiniz.Gelinlere ayrı bir zarafet katan bu modelleri sade olarak da giyebilirsiniz. Drapeli gelinlikler her sene olduğu gibi bu sene de fazlasıyla rağbet görüyor. Kadına ayrı bir asalet veren bu model gelinlikler, sadelikten mutlu olan kadınların da tercihi konumunda. Drapeli gelinliklerde kumaşlardaki minik kıvrımlar, modele hareket katar. Pile ile benzerlikler gösteren ancak pilenin daha küçüğü olan drape, kullanıldığı gelinliği çok daha şık bir görüntü kazandırır. Bu şık görüntü nedeniyle de kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alır. Üzerine gelinin zevkine göre her tür aksesuarın kullanılabildiği bu gelinlik modellerinde genellikle balık tasarımlar kullanılıyor. Ancak prenses gelinlik modelleri için de drape kullanılabiliyor.

  Drapeli Modellerde Zarafet

  Drapeli gelinlik modelleri için beyazın farklı tonları kullanılabiliyor. Ancak beyazın sadeliğinden yine de vazgeçilemiyor. Ancak yine de beyazın tonlarını seven gelin adayları için de farklı renk seçenekleri bulunuyor. Drapeli gelinlikler İslami kurallara göre yaşamayı isteyen kadınlar için de tasarlanıyor. Özellikle prenses modelleri için kullanılan drapelerde üst kısım pek dar olmuyor. Ayrıca tesettür gelinlik modellerinde kol kısmı da uzun tutuluyor. Bu sayede de tesettür giyinen kadınlar da kolaylıkla gelinlikteki şıklığı yakalayabiliyor. Gelinlik, genç kızların en önemli düğün kıyafetidir. Hayatlarında bir kere giyilebilecek olan gelinliklerin şık ve zarif olması esastır. Genç kızlar, birbirinden farklı tasarımlar arasından vücuduna ve zevkine göre en güzel olan modeli seçmek ister. Drapeli modeller de gelinlikte sadeliği seven genç kızların vazgeçemediği tasarımlar arasındadır.

  Uygun Ayakkabıyla Çok Daha Şık Olun

  Drapeli gelinlikler hangi renkte giyilirse giyilsin uygun ayakkabı modeli ile çok daha şık görünecektir. Bu arada bu tarz gelinliklerin genellikle bel kısmı vücuda tam olarak oturmaktadır. Gelinlik seçerken de dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Örneğin kısa boylu bayanlara kabarık modelleri tercih etmemeleri konusunda uyarı yapılmaktadır. Özellikle tek parça olan gelinlik tasarımlarını kullanmaları isteniyor. Bu tip bir vücuda sahip olan bayanlara gelinlik üzerindeki işlemelerin uzunlamasına olmasına dikkat etmeleri gerektiği söyleniyor. Boyunuz uzunsa, kısa boylu olanlar için verilen tavsiyelerin tam tersini yapmalısınız. Büyük göğüslüyseniz straplez gelinlikleri tercih etmemelisiniz. Küçük bir göğüs yapınız varsa göğüs kısmında kabarık yapabilecek drapeler tavsiye edilmektedir. Kilo sorununuz varsa belden itibaren kabaran gelinlik modellerinden ısrarla kaçınmanız gerekmektedir. Özellikle vücut hatlarını gizleyen modeller tercih edilmelidir. Drapeli gelinlik modelleri de özellikle küçük göğüslü bayanlar için ideal olabilmektedir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yeni Dantelli Gelinlik Modelleri
  Yeni Dantelli Gelinlik Modelleri
  Düğün Elbisesi Modelleri
  Düğün Elbisesi Modelleri
  2016 Mini Gelinlik Modelleri
  2016 Mini Gelinlik Modelleri
  2016 Özel Gelinlik Modelleri
  2016 Özel Gelinlik Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.