Resim Bulunamadı

Çeyiz Sandığı İçerisinde Neler Bulunur?

25 Mart 2014
 • Çeyiz Sandığı İçerisinde Neler Bulunur?

  Çeyiz sandığı içerisinde neler bulunur sorunu evliliğe hazırlanan tüm genç kızlar için oldukça önemli bir sorudur. Gerçekten de insanlar bu dönemlerinde çok stresli olurlar. Tüm hazırlıklarını yaparken hiçbir şey eksik olmasın, isterler. Ancak ne olursa olsun gerekli listeler yapılmadığı zaman ve de bir yerlere yazılmadığı zaman insanlar bazı şeyleri unutabilirler.

  Bu nedenle aslında olması gerekenleri derlemek ve de bu şekilde eksiksiz bir şekilde yapmak, gereklidir. Çeyiz sandığı uygulaması yıllardır süre gelen alışkanlıklarımız arasında yer alır. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, insanlar hayata bakışlarını ne kadar değiştirirlerse değiştirsinler; çeyiz sandığı modası büyük annelerimizin büyük annelerinin bile uyguladığı bir yöntemdir.

   
  Bayanın Çeyiz Sandığı İçerisinde Neler Bulunur?
   
  Genel olarak iç çamaşırları, gecelikler çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarıdır. Bunun yanı sıra evde giyilebilecek güzel topuklu terliklerde bu sandıklarda yerlerini almışlardır. Gelin için makyaj malzemeleri de bulunmaktadır. Ayna ve tarak setleri de bu sandıklardan asla eksik olmaz. Son dönemlerde çok farklı setlere de denk gelebiliyoruz. Bu şekilde aslında gelinin evlendikten sonra ihtiyacı olabilecek temel malzemeler yer alır.

   

  Erkeğin Çeyiz Sandığı İçerisinde Neler Bulunur?

  Genel olarak gelinlere hazırlanan çeyiz sandıkları aslında erkekler için de hazırlanır. Erkekler için pijamalar, iç çamaşırları bu sandıklarda yerlerini alırlar. Bunun dışında traş malzemeleri ve losyonları da bulunur. Yine damat için de güzel bir ev terliği bu sandıkta yerini alır. Erkek bakım ürünleri de konulur. Yani aslında damadın da evlendikten sonra temel bakım ürünleri bu sandıklarda yerini almaktadır.

   

  Çeyiz Sandığı İçerisinde Neler Bulunur Sorusu Her Yöreye Göre Farklı Mıdır?

  Aslında birkaç parça eşya fazla ya da birkaç fazla eşya çok olabilir ancak genel olarak çeyiz sandığı içerisine konulan malzemeler yöre fark etmeksizin benzerdir. Çünkü bu sandıkların amacı genel olarak gelin ve damadın kişiler bakım ürünleri ve evlendikten sonra ihtiyaçları olabilecek temel birkaç parça eşyadır.

  Erkek tarafı gelinin çeyiz sandığını ve bayan tarafı da erkeğin çeyiz sandığını hazırlar. Bazı zamanlarda nişanda bu sandıklar verilirken bazen de düğünden kısa bir süre önce hazırlanıp düğün zamanı verilebilir. Bu tamamen farklı kişilere göre farklılıklar gösterebilir. Verilme zamanı pek de önemli değildir. Siz de etrafınıza çeyiz sandığı içerisinde neler bulunur diye sorabilir ve de onlardan aldığınız yanıtlar ile almanız gereken ürünleri belirleyebilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.