Resim Bulunamadı

Canlı Gelin Buketleri

23 Eylül 2013
 • Canlı Gelin Buketleri

  Canlı gelin buketleri, bir gelini tamamlayan en önemli aksesuarlardandır. Özellikle güllerden oluşan bir demet çiçek gelinliğe çok özel bir hava katacaktır. Sizlerde gelin çiçeklerinde canlı çiçeklerden yana iseniz bu yazımızı okuyabilirsiniz.

  Renkli Canlı Gelin Çiçeği

  Son yıllarda canlı gelin çiçekleri güllerin çok dışına çıkmış ve rengârenk bir görüntü almaya başarmıştır. Özellikle mor, lila gibi renkler ile bütünleşen gelin çiçekleri ile bambaşka bir atmosfer yaratılmış oluyor ve gelinlik ile bir tema oluşturulmaya çalışır

  Bir Demet Kır Çiçeği

  Doğallığı ve saflığı seven gelin adaylarının tercih ettiği kır çiçeği gelin buketleri ise gerçekten farklı bir hava yaratıyor. Özellikle kır düğünü yapıyor iseniz mutlaka kır çiçeklerden oluşan bir modeli tercih edebilirsiniz.

  Klasik Gelin Çiçeği

  Klasik gelin çiçeği dediğimizde hemen aklınıza beyaz güller gelecektir. Dolayısı ile sizlerde bir demet beyaz gül ve minik tomurcuklar ile süslene gelin buketi ile harika bir görüntü yaratabilirsiniz. Daha sonrasında bu gülleri kurutarak hatıra olarak da saklayabilirsiniz.

  Gösterişli Gelin Buketleri

  Ben sadeliği sevmem ve gösteriş benim için nemlidir diyorsanız, aslında yine çok saf duracak ama bir hayli gösterişli olan zakkumları tercih edebilirsiniz. Zakkumlar genellikle lila ve beyaz renkleri ile dikkat çeken ve görünüş olarak göze çok güzel gelen bir modeldir. Bu sebeple ilk tercih olarak kullanabilirsiniz.

  Gelinlik İle Uyumlu Buketler

  Gelinliğiniz ile uyumlu bir gelin çiçeği almak çok önemlidir. Özellikle balık ve çan etekli bir gelinlik alacak iseniz, gelin çiçeğiniz orkide ya da yine uzun saplı bir başka çiçek çeşidi olabilir. Böylelikle gelinliğiniz daha fazla önem kazanır. Kurdelasını ise uzun tutmayı unutmayınız uzun kurdeleli gelin buketleri çok daha güzel bir görüntü ortaya koyuyor.

  Yedek Gelin Çiçeği

  Sizlerde kendinize hatıra kalması amacı ile muhakkak bir yedek çiçek almalısınız. Daha iyisini kendinize saklarken, diğer gelin çiçeğini atma seremonisinde kullanabilir ve eğlenceli birkaç dakika yaşayabilirsiniz. Özellikle çabuk solmayan ve daha diri duran çiçekleri tercih etmeniz tüm gece size eşlik edecek bir çiçek anlamına gelir. Canlı gelin buketleri ile tam bir uyum sağlayın ve baştan sona özenilmiş bir gelin olmanın zevkini sonuna kadar yaşayın.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Güzel Gelin El Buketleri Nelerdir?
  En Güzel Gelin El Buketleri Nelerdir?
  Yapay Gelin Buketleri
  Yapay Gelin Buketleri
  2013’ün En Güzel Gelin Buketleri
  2013’ün En Güzel Gelin Buketleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.