Resim Bulunamadı

Balık Elbise Kimlere Yakışır?

11 Ekim 2013
 • Balık Elbise Kimlere Yakışır?

  Balık elbise kimlere yakışır? diye düşünüyorsanız bu elbise modeli düzgün hatlara sahip olan ince ve uzun kadınlara yakışmaktadır. Abiye şık anlamına gelen bir kelimedir ve şıklık kadınlarımızın en önem verdikleri uğraşlardan biridir. Bu şıklık yarışı kokteyllerde, özel yemeklerde, düğünlerde, nişanlarda ve tüm özel günlerde bir kat daha ön plana çıkmaktadır. Gecenin en güzel kadını olunmalı ve tüm gözler onun üzerinde olmalıdır. Günler öncesinden başlayan kıyafet arayışı birçok kıyafeti denedikten sonra sonlandırılır. Balık elbise modeli ise onlarca model arasından biridir ve özel bir kıyafettir.

   

  Balık Elbise Nedir?

   

  Balık elbise çok uzun yıllardır kullanılan modellerden biridir ve modası hiç geçmemektedir. Yapı itibarıyle bu model bel kısmına oturan ve aşağıya dizlere kadar dar olarak inen ve dizlerden itibaren bollaşan bir giysidir. Balık denmesinin nedeni de kadının vücuduna oturması ve etek bölümünün bollaşmasından kaynaklanmaktadır ve balığın vücut hatlarını andırmaktadır. Yıllardan beri pek çok modeli üretilen bu giysi yıldızların çok kullandığı bir kıyafettir, çünkü iddalıdır. Kadınların çekiciliğini ve feminenliğini vurguladıkları modellerin başında gelmektedir.

   

  Kimlere Yakışır?

  Bakıldığında tabi ki balık elbise modeli bir kıyafeti dileyen her kadın üzerinde taşıyabilir ve bu zevk meselesidir. Ama gerçek olan bir şey var ki düzgün vücutlu ve uzun bayanlarda bu model çok şık görünmektedir ve bu yadsınamayacak bir gerçektir. Kilolu ve kısa bayanlarda bu giysi gerçekten hoş durmayacaktır. Öncelikle belinizin ince olması ve göbeğiniz ve baseninizin olmaması gerekiyor. Çünkü bu kıyafet bele oturan bir giysidir. Hatlarınızı tam olarak ortaya çıkaran bu kıyafet, kilolu bir bayanı olduğundan da kilolu gösterecektir. Unutmayın ki, bir arkadaşınızın üzerinde gördüğünüz bir kıyafet, sizin üzerinizde güzel durmayabilir.

   

  Hangi renkler Moda?

  Gün geçtikçe gelişen tekstil piyasasında yerli ve yabancı firmalar koleksiyonlarını müşterileri için hazırlıyor. Bu kadar fazla markanın olması model çeşitliliği yaratmaktadır ve dilediğimiz her renkte ve desende abiye kıyafeti bulmak artık daha kolaydır. Balık abiye modellerinde bu sezonda oldukça canlı ve açık renkler çalışılmış. Firmalar bu sezonda diğer sezonlardan farklı olarak klasik tarzdaki renklerin dışına çıkmış. Açık ve canlı renklerin moda olduğu günümüzde ayrıca metalik renkler revaçta olacak. Gümüş ve altın renklerinde hazırlanan modellerde en çok kullanılanı ise straplez elbiselerdir. Turkuaz, kırmızı, nil yeşili, mavi ve fuşya kıyafetler taşlar ve pullarla süslenmiş. Renk seçimi yaparken ten renginiz ve saç renginizi ön planda bulundurmanız yararınıza olacaktır. Eğer soluk benizli biriyseniz seçiminizi canlı renklerden yana yapmalısınız. Balık elbise kimlere yakışır? yazımızı beğendiğinizi umuyor seçimlerinizde başarılar diliyoruz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.