Resim Bulunamadı

2014 Oje Modası

1 Aralık 2013
 • 2014 Oje Modası

  2014 Oje modası incelendiği zaman 2013 senesinden biraz daha farklı bir bakış açısı geliyor. Bundan birkaç sene önce bir akım başlamıştı. Tek renk ojeler yerine desenli olanlar tercih ediliyordu. Hatta nerede ise tırnak sanatı diye bir dal çıkacak diye düşünmüştüm. Çünkü bayanların tırnaklarının üzerindeki desenler adeta bir sanatı yansıtıyorlardı.

  Bu modeller zaman zaman hoşumuza gidiyordu. Ancak hareketli bir giyim tarzı benimsediğimiz zaman tırnaklarımıza kadar hareketli olmamız karşımızdaki olan insanların gözlerini yorabilir. Eğer siz hareketlendirilmiş bir kıyafet giyiyor iseniz; mutlaka burada yapmanız gereken şey en azından ojelerinizi mat ve tek renk seçmenizdir.

   

  2014 Oje Modası Hangi Renklerden Oluşuyor?

   

  Aslında belli bir yılda belli bir renge sahip olan ojelerin moda olabilmesini anlamıyorum. Çünkü ojeyi genel olarak kendimiz için seçtiğimiz kıyafetler ile uyumlu olsun diye seçeriz. Bu nedenle de her zaman kıyafetlerimiz ile uyum içerisinde olan renkler arasından kararlar verebiliriz. Ancak yine de fikir olsun diye söylemek gerekir ise; bu sezon mat renkler arasından tercihler yapmalısınız.

   

  2014 Oje Modası Neden Mat Renklerden Oluşuyor?

  2014 senesi bir çok alanda farklılıkların karşımıza çıktığı bir senedir. Kıyafet seçimlerine dikkat ederseniz; genel olarak renkli tasarımları görebilirsiniz. Kıyafetleriniz bu kadar renkli iken makyajınız ve seçtiğiniz ojeler daha mat olmalıdır.

  Bu nedenle oje modası hakkında bir bilgi vermek gerekir ise; kesinlikle mat ve doğal olan renkleri seçmelisiniz. Parlak renkler bu sene pek fazla tercih edilen renkler arasında durmuyor. Bu nedenle de seçimlerinizi mat siyah ya da beyaz renklerden yana kullanabilirsiniz.

   

  2014 Oje Modası Nasıl Belirlendi?

  Moda belirlenirken, tek bir ürüne ya da tek bir tasarıma göre belirlenemez. Bir senenin moda tasarımlarından ve moda oluşumlarından bahsetmek istiyor isek; kesinlikle tüm detaylara dikkat etmemiz gereklidir. Daha renkli ve desenli kıyafetler bu sene çok fazla tercih edildiğinden göz yormasın diye mat bir oje modası ile karşılaşıyoruz.

  Yani karşıdan bir kişi size baktığı zaman tek bir kıyafetinizi ya da aksesuarınızı görmez. Sizin tamamızı görür. Bu nedenle de bütüne önem vermek gereklidir. Siz bir bütün olarak uyumlu olup olmadığınıza bakmalısınız. Bu şekilde de kendiniz için seçimlerinizi yapmalısınız. Bir bütün olarak modaya uygun olmak istiyor iseniz de 2014 oje modası renklerinin kesinlikle mat olduklarını ve bu sene desensiz düz oje sürmenin moda olduğunu söyleyebilirim.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  En Yeni Astarlı Elbise Modelleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  Yeni Kış Modası Trendleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Bebek Şapka Modelleri
  2016 Rahat Kot Modası
  2016 Rahat Kot Modası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.